پرسش های متداول

  We could not find any match to your request, please try again.

  لباسشویی

  یخچال فریزر

  ماشین ظرفشویی

  لوازم پخت و پز

  $$prm2#L3$$
  • چگونه می توانم فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز نمایم؟

   فیلتر برای جلوگیری از ورود آیتم های خارجی مانند دکمه و یا سکه به داخل لوله تخلیه نصب شده است. توصیه می شود که هر 3-4 ماه فیلتر را چک نمایید تا عملکرد آن به درستی انجام شود و آسیبی به دستگاه شما وارد نشود. قبل از اینکه شروع به تمیز کردن فیلتر نمایید، مطمئن شوید که یک کاسه برای آب اضافی و یک پارچه مرطوب برای پاک کردن در دسترس باشد.
   تمیز کردن فیلتر: یک پوشش کوچک در جلوی دستگاه شما، نزدیک به کف وجود دارد.این قسمت جایی است که فیلتر و لوله تخلیه در آن قرار دارد. پوشش را باز بکنید تا به لوله و فیلتر دسترسی پیدا نمایید. لوله های تخلیه را در دستتان نگه دارید و یک کاسه زیر آن قرار دهید. درپوش انتهای لوله تخلیه را بردارید و آب را به داخل کاسه بریزید. بعد، فیلتر را با چرخاندن در جهت حرکت عقربه های ساعت درآورید. فیلتر را با آب گرم زیر شیر آب بشویید. پشت فیلتر را چک کنید تا مواد کثیفی باقی نمانده و باعث انسداد آن نشود. کپسول را با یک پارچه مرطوب پاک نمایید. فیلتر و درپوش لوله را دوباره نصب کنید و لوله در داخل قرارداده و درپوش را ببندید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه بوی داخل ماشین لباسشویی را از بین ببرم؟

   ما می دانیم که بوهای بد همیشه ناخوشایند هستند. بو ماشین لباسشویی می تواند به دلیل باقی مانده مواد کثیف یا مواد شوینده و نرم کننده باشد که می تواند باعث رشد باکتری و کپک در داخل دستگاه شما شود بهترین راه برای جلوگیری از بوی نامطبوع تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی است.
   تمیزی منظم: در طول زمان مواد کثیف در داخل ماشین لباسشویی شما جمع می شوند.. تجمع مواد شوینده و نرم کننده باقی مانده منبع دیگری از بوی بد است که به دلیل کاهش درجه حرارت شستشو اتفاق می افتد به دلیل اینکه این مواد برای حل شدن نیاز به حرارات دارند. همیشه از کارکردن ماشین در دماهای پایین جلوگیری نمایید. اولین مکان برای کنترل وجود مواد باقی مانده لاستیک دور درب می باشد و بعد کشوی مواد شوینده و فیلتر تصفیه می باشد. تمیز کردن منظم این بخشها از ایجاد بو جلوگیری نموده و ماشین شما را در بهترین حالت عملکرد نگه می دارد.
   رطوبت داخل دستگاه: علاوه بر این، در صورت باقی ماندن هوای مرطوب پس از پایان شستشو در داخل دستگاه بوی بد ایجاد خواهد شد برای جلوگیری از این مورد ، اجازه ندهید که لباس های شسته شده مرطوب در داخل دستگاه برای مدت زمان طولانی باقی مانده و گاهی درب دستگاه خود را پس از پایان شستشو بباز بگذارید تا هوای مرطوب خارج شود..
   برنامه تمیزی خودکار ماشین: بسیاری از مدل های ماشین لباسشویی بکو دارای ویژگی تمیزکردن خودکار هستند. توصیه می شود که شما این برنامه را هر ماه یک یا دو بار، بسته به میزان استفاده از دستگاه اجرا نمایید. اگر دستگاه شما این برنامه را نداشته باشد، به سادگی چرخه کامل شستشو با آب گرم را بدون هر گونه مواد شوینده، نرم کننده و یا لباس یک بار در ماه باجرا نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مواد شوینده بر روی لباسهای زمان خروج از لبسشویی باقی می ماند. مشکل چیست و چگونه تعمیر می شود؟

   بسیار ناامید کننده خواهد بود اگر ساعتها منتظر شستشوی لباسهای خود باشید ولی در نهایت لباسها لکه و مواد شوینده روی آن را تحویل بگیرید. لکه های مواد شوینده بر روی لباس در اثر حل نشدن آن ایجاد می شود. در زیر عواملی که باعث ایجاد آن خواهد شد وجود دارد.این نا امید کننده است به ساعت صبر کنید برای ماشین لباسشویی خود را به پایان کار و پس از آن متوجه است که لباس های خود را با باقی مانده مواد شوینده آغشته شده است. مانده مواد شوینده توسط مواد شوینده در طول چرخه شستشو حل نه به طور کامل ایجاد می شود. در زیر برخی از دلایل که چرا این ممکن است مورد هستند.
   پر کردن زیاد از حد دستگاه: : ماشین های لباسشویی دارای ظرفیتهای مختلف می باشند. بنرامه های مختلف نیاز به مقدار معینی از مواد شوینده دارد. در صورت پر کردن مقدار زیادی لباس در داخل ماشین باعث جمع شدن مواد شوینده بین لباسها می شوند و کاملا حل نخواهند شد.
   فشار آب: یکی دیگر از دلایل ماندن مواد شوینده بر روی لباسها فشار پایین آب می باشد که باعث می شود که مواد شوینده به طور کامل به داخل دیگ هدایت نمی شوند. مواد شوینده باقی مانده ممکن است در زمان آبکشی که نرم کننده در داخل دیگ وجود دارد وارد دیگ شده و بر روی البسه باقی بمانند.
   مقدار مواد شوینده: سه محفظه در کشو وجود دارد دو عدد برای مواد شونیده و یکی برای نرم کننده. یکی از محفظه های مواد شوینده در زمان پیش شستشو مصرف می شود و محفظه بعدی در شستشوی اصلی مصرف خواهد شد.اگر هر دو محفظه پر باشد و برنامه پیش شستشو اجرا نشود ماشین تنها یک محفظه را استفاده خواهد کرد و مواد شوینده موجود در محفظه بعدی همراه با مواد نرم کننده خارج خواهد شد. در این حالت مواد شوینده بخوبی حل نشده و بر روی البسه باقی می مانند. برای اجتناب از لکه های مواد شوینده بر روی لباسها محفظه مواد شوینده را زیاد پر نکنید و از مقدار و نوع مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید. اگر این مورد مشکل را حل نکرد فشار آب را چک نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه ماشین لبساشویی را تمیزنمایم؟

   تمیز کردن ماشین لباسشویی باعث افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد. در صورت کثیف بودن دستگاه ، ماشین شما عملکرد خوبی نخواهد داشت و مرکز رشد جرم و باکتری خواهد بود.
   بخشهایی که به طور منظم نیاز به تمیز شدن دارند: لاستیک دور درب- کشوی مواد شوینده باید بطور منظم تمیز شوند . برای اطمینان کامل از تمیزی فیلتر تصفیه دستگاه را نیز بسته به میزان کار کرد ماشین هر چند ماه یکبار تمیز نمایید.
   برنامه خودکار تمیز کننده: بسیاری از ماشین لباسشویی های بکو دارای ویژگی تمیزکنندگی خودکار می باشند. در این برنامه درجه حرارت آب را افزایش مییافته و به 70 درجه می رسد و دیگ و داخل دستگاه بصورت خودکار تمیز می شود.توصیه می شود که شما این برنامه را هر ماه یک یا دو بار، بسته به میزان استفاده از دستگاه اجرا نمایید. اگر دستگاه شما این برنامه را نداشته باشد، به سادگی چرخه کامل شستشو با آب گرم را بدون هر گونه مواد شوینده، نرم کننده و یا لباس یک بار در ماه اجرا نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • آیا جهت درب ماشین لباسشویی و خشک کن قابل تغییر است؟

   درب ماشین لباسشویی بکو قابلیت تغییر جهت درب را ندارند اما بسیاری از خشک کن های بکو این قابلیت را دارند. لطفا کتابچه راهنمای کاربر ماشین خشک کن خود را ملاحظه نمایید . برای تغییر جهت درب خشک کن دستورالعمل کتابچه راهنمای درب قابل تغییر را ملاحظه نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه می توانم فیلتر پرز دستگاه خشک کن را تمیز نمایم؟

   فیلتر پرز خشک کن در داخل درب آن قرار گرفته است. این فیلترها کرک و الیاف را جمع آوری کرده و نیاز دارند که بعد از هر چرخه خشک کردن تمییز شوند. اگر این فیلتر بطور منظم تمیز نشود مصرف انرژی در دستگاه شما بالا رفته و دستگاه شما نیاز به زمان بیشتری برای خشک کردن خواهد داشت. در صورت کثیف ماندن این فیلتر لباسهای مطروب باقی می مانند و به دستگاه فشار آمده و در دراز مدت می تواند مشکلات جدی تری را ایجاد نماید.
   تمیز کردن فیلتر: برای تمیز کردن فیلترهای پرز ماشین خشک کن، ابتدا آن را از داخل درب خارج نمایید. با یک دستمال و یا با دست پرز ها را تمیز کرده سپس فیلتر را زیر شیر آب با آب گرم بشویید. از تمیز شدن هر دو طرف فیلتر اطمینان حاصل نمایید و سپس آن را خشک کرده و چند دقیقه ای در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود. قبل از جا گذاری فیلتر محفظه قرار گیری فیلتر را نیز تمیز کنید. در صورتی که لازم باشد محفظه فیلتر را با جاروبرقی تمیز کنید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • ماشین لباسشویی من در طول دوره چرخش می لرزد مشکل چیست و چگونه می توانم آن را حل کنم؟

   ماشین لباسشویی دارای لرزش بسیار ترسناک است. لرزش و تکان ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند و بر روی عملکرد آن تاثیر گذارد. خوشبختانه این مشکل به راحتی قابل حل می باشد مگر اینکه در اثر مشکلات جدی تری این لرزش ها اتفاق بیافتند.
   بارگذاری نامساوی: لرزش یا تکان می تواند چند عامل داشته باشد. یکی از اولین و ساده ترین عوامل بارگذاری نامساوی لباسها می باشد. ب اگر لباس های شسته شده همه در یک طرف از دیگ باشند، نیروی گریز از مرکز ایجاد شده در چرخش با سرعت بالا ممکن است باعث لرزش دستگاه شود. همچنین این مورد در شستن یک آیتم نسبتا سنگین مانند یک حوله بزرگ و یا یک پتو به خودی خود اتفاق می افتد، این بار به یک طرف از دیگ رفته ممکن است باعث لرزش شود. برای جلوگیری از این مسئله ، همیشه حداقل دو آیتم با وزن در داخل ماشین مشابه قرار دهید تا در طول فرایند چرخش تعادل ایجاد شود.
   ماشین نامتعادل: عامل دیگر این است که دستگاه شما به خوبی روی کف بالانس نشده باشد. کفپوش شما ممکن است ناهموار باشد و یا پایه های ماشین درست تنظیم نشده باشند.
   کنترل الکتریکی بار نامتعادل: بسیاری از ماشینهای لباسشویی بکو دارای دکمه کنترل بار نامتعادل هستند که توزیع برابر لباس را در داخل تنظیم کرده و لرزش و صدا را از بین برده و چرخش به صورت مطلوب انجام می شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • ماشین لباسشویی من در زمان کار کردن حرکت می نماید مشکل چیست و چگونه حل می شود؟

   ماشین لباسشویی تکه راه می رود بسیار ترسناک است.هرگونه حرکت می تواند باعث آسیب به ماشین لباسشویی شده و بر روی عملکرد آن تاثیر گذارد. خوشبختانه، این مسائل می تواند به راحتی حل و فصل شود مگر اینکه در اثر مشکل جدی تری ماشین به حرکت در آید.
   قبل از اولین استفاده: اگر اولین بار است که شما از دستگاه خود پس از نصب و راه اندازی آن استفاده می کنید مطمئن باشید که پیچ و مهره های مربوط به حمل و نقل و فوم از زیر ماشین برداشته شده است.یک نوار زیر ماشین وجود دارد آن را بکشید تا فوم ها آزاد شوند.
   بارگذاری نامساوی: یکی دیگر ازعوامل حرکت دستگاه بارگذاری نامساوی می باشد. هنگامی که نیم بیشتر لباسها در یک طرف دیگ و کمی از لباسها در طرف دیگر قرار می گیرند ننیروی گریز از مرکز ایجاد شده در چرخش با سرعت بالا ممکن است باعث حرکت دستگاه شود.. لرزش شدید نیز می تواند باعث حرکت دستگاه شما شود.
   کنترل الکتریکی بار نامتعادل: بسیاری از ماشینهای لباسشویی بکو دارای دکمه کنترل بار نامتعادل هستند که توزیع برابر لباس را در داخل تنظیم کرده و لرزش و صدا را از بین برده و چرخش به صورت مطلوب انجام می شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • آیا امکان دارد ماشین لباسشویی یا خشک شویی را در پارکینگ نصب کنم؟

   شما می توانید ماشین لباسشویی خود را در هر نقطه با یک سیستم لوله کشی آب نصب کنید. اما ماشین خشک کن شما، نیاز به یک محیط با تهویه مناسب و بدون گرد و غبار نیاز دارد. بنابراین برای ماشین خشک شویی توصیه نمی شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه می توانم عمر دستگاه لباس شویی خود را بالا ببرم؟

   عامل اول و مهم در حفظ لوازم خانگی نگهداری آنها در شرایط خوب می باشد. برای طولانی کردن طول عمر لوازم کتابچه راهنمای کاربر را قبل از استفاده مطالعه نمایید.
   بارگزاری زیاد: در مورد ماشین لباسشویی، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است مطمئن شوید که شما دستگاه اضافه بار با لباس های شسته است. لباس های شسته شده شما باید قادر به حرکت با آزادی نسبی در داخل دستگاه در طول چرخه شستشو است. یک دستگاه که بیش از حد بار گذاری شده است بر روی موتور و قطعات متحرک فشار می آورد.
   تمیز کردن: همچنین مهم است که ماشین لباسشویی خود را تمیز نگه دارید. بعضی از قسمت های ماشین لباسشویی ممکن است مواد کثیف و باقی مانده مواد شویندهدر خود جمع کنند که این خود می تواند جریان آب را مسدود و یا حتی به قطعات دستگاه آسیب برساند. به طور منظم لاستیک دور درب، کشوی مواد شوینده، فیلتر پرز و لوله های تخلیه را تمیز نمایید.
   تعمیر و نگهداری: در آخربهتر از مشکلات قبل از اینکه بزرگ شوند حل شوند. لوازم خود را به طور منظم کنترل نمایید تا قبل از آنکه مشکلات بزرگ شوند و تبدیل به هزینه زیاد شوند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه می توانم عمر دستگاه خشک کن خود را بالا ببرم؟

   عامل اول و مهم در حفظ لوازم خانگی نگهداری آنها در شرایط خوب می باشد. برای طولانی کردن طول عمر لوازم کتابچه راهنمای کاربر را قبل از استفاده مطالعه نمایید.
   بارگزاری زیاد: در مورد ماشین لباسشویی، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است مطمئن شوید که شما دستگاه اضافه بار با لباس های شسته است. لباس های شسته شده شما باید قادر به حرکت با آزادی نسبی در داخل دستگاه در طول چرخه شستشو است. یک دستگاه که بیش از حد بار گذاری شده است بر روی موتور و قطعات متحرک فشار می آورد.
   تمیز کردن و تهویه: همچنین تمیز کردن و تهویه خشک کن شما اهمیت دارد. از گرم شدن شدید دستگاه جلوگیری نمایید چون ممکن است جریان هوا با مشکل روبروشود. . نیازی به گفتن نیست، گرما زیاد ماشین خطر آتش سوزی را بالا می برد. همچنین، بطور منظم فیلتر پرز خشک کن خود تمیز نمایید.
   تعمیر و نگهداری: در آخربهتر از مشکلات قبل از اینکه بزرگ شوند حل شوند. لوازم خود را به طور منظم کنترل نمایید تا قبل از آنکه مشکلات بزرگ شوند و تبدیل به هزینه زیاد شوند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • بخارشویی و مزیت آن چیست؟

   بخارشویی یک راهکار سریع بدون چروک و کاهش دهنده مصرف انرژی می باشد که نیاز به شستشوی کامل ندارد. گرما و اصطکاک در طول چرخه شستشو طول عمر لباسها را کاهش می دهد. همه لباسها نیاز به یک شستشو کامل پس از یک یا دو بار استفاده مدارند. برخی از لباس های ممکن است کثیف نشوند، اما ممکن است بوی بد مانند دود سیگار و یا بوی پخت و پز را جذب کرده باشند. در این حالت برای حفاظت از البسه و صرفه جویی در انرژی می توانید بجای شستشوی کامل از بخار شویی استفاده نمایید. مزیت دیگر داشتن لباسهای تمیز و مرتب در عرض 15 دقیقه می باشد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • تاثیر چرخش چسیت؟ تفاوت بین این چرخش ها چیست؟

   ماشین لباسشویی بکو شما دارای سرعت چرخش های مختلف می باشد که بسته به نوع لباسها تنظیم می شود. به طور کلی، سرعت چرخش بالاتر به معنی استخراج آب بیشتر از لباس های شسته شده و صرف زمان و انرژی کمترتر برای برای خشک کردن می باشد.
   انتخاب سرعت چرخش: اگر لباسهای داخل ماشین عمدتا پنبه و پارچه ها با الیاف طبیعی هستند شما می توانید از سرعت چرخش بالاتر استفاده کنید به دلیل اینکه این پارچه ها آب بیشتری در خود نگه می دارند. از طرف دیگر پارچه های مصنوعی آب کمتری در خود نگه می دارند بنابراین می توان از سرعت چرخش پایین استفاده کرد. لباس های ظریف مانند البسه توری یا گلدوزی شده نیاز به چرخش آهسته تر دارند. همچنین سرعت چرخش آهسته تر چین و چروک را کاهش می دهد، اما لباس ها در این سرعت ممکن است نیاز به یک چرخش دیگر در خشک کن داشته باشند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چه نوع از لباس هایی را می توانم در درجه حرارت پایین بشویم؟ از شستن کدام البسه در دمای پایین باید خودداری نمایم؟

   بسیاری از کاربران ترجیح می دهند جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در دمای پایین شستشوی البسه انجام شود.داما لباسهای مختلف به دماهای متفاوتی برای شسته شدن نیاز دارند. دمای انتخابی برای شستشوی لباس بر روی عمر لباس شما تاثیر می گذارد.
   انتخاب دمای شستشو: بهترین راه برای تعیین درجه حرارت شستشو مطالعه برچسب مراقبت از لباس می باشد. در این برچسب حداکثر دمای لازم برای شستشو لباس را می توانید ملاحظه نمایید. و این بدان معنی نیست که نمی توانید در دمای کمتر از این دما لباسهای خود را بشویی. آب گرم ممکن است باعث جمع شدن برخی از پارچه شود. دمای شستشو پایین برای لباس ظریف تهیه شده از پشم، ابریشم و یا توری، پارچه های روشن و تیره رنگ، شلوار جین و کمی خاکی مناسب است. لباس زیر، ملحفه ، حوله و لباس های به شدت کثیف نیاز به درجه حرارت بالاتر برای تمیز کردن موثر دارند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • آیا امکان شستن لباسهای رنگی با سفید وجود دارد؟

   شستن لباسهای رنگی با سفید ایده خوبی نیست . این مورد باعث تیره شدن لباسهای سفید خواهد شد حتی اگر با آب سرد شسته شوند. لباسهای سفید را از رنگی جدا کنید و از دما و مواد شوینده مناسب استفاده نمایید تا رنگ لباسها حفظ شود و طول عمر لباس افزایش یابد. البته شما می توانید لباسهای سفید را با لباسهای خیلی روشن با هم بشویید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه عمر لباسهای رنگی را افزایش دهم؟

   از مواد شوینده مناسب و دمای مناسب آب برای آنها استفاده نمود زیرا آب گرم رنگ الیاف را کم رنگ می نماید.
   سرعت چرخش: سرعت چرخش عامل دیگری می باشد که باید در نظر داشته باشید. سرعت چرخش آهسته تر باعث شستوی ظریف تر شده و چین و چروک کمتری را به همراه خواهد داشت. اگر لباس های رنگی شما خیلی کثیف نیستند ، شما می توانید سرعت چرخش آهسته تر را انتخاب کنید و از آنها حفاظت نمایید.
   نوع مواد شوینده: یکی دیگر از عوامل در حفاظت از لباس نوع مواد شوینده مورد استفاده است. انتخاب مواد شوینده مایع و / یا ملایم بهتر از سایر گزینه های مواد شوینده می باشند.
   قبل از بارگذاری: علاوه بر این تنظیم برنامه و درجه حرارت مناسب در ماشین لباسشویی گامهای بعدی برای افزایش طول عمر لباس شما می باشد. پشت و رو کردن لباسهای تیره و روشن نیز به شما کمک می کند. بستن زیپ و دکمه قبل از شستشو نیز به طولانی تر کردن عمر لباس ها و جلوگیری از اصطکاک در داخل دستگاه کمک خواهد کرد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال ماشین لباسشویی در کجا درج شده است؟

   هر ماشین لباسشویی بکو دارای یک شماره سریال انحصاری است که در داخل درب ماشین شما درج شده است. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال ماشین خشک کن در کجا درج شده است؟

   هر خشک کن بکو دارای یک شماره سریال سریال انحصاری است که در داخل درب ماشین شما درج شده است. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  $$prm2#L3$$
  • چند وقت یکبار باید فیلتر آب در یخچال را تعویض می کنم؟

   فرزر فیلتر آب یخچال شما گاهی همانند فیلتر های وسایل دیگر، نیاز به تعویض دارد. تعویض فیلتر آب نه تنها برای سلامتی شما، بلکه برای سلامت یخچال و فریزر شما هم مهم است. توانایی فیلتر آب اشباع برای فیلتر کردن باکتری ها و سایر آلودگی ها، بعد از مدتی کاهش خواهد یافت، و آنها به داخل آبی که از آبسرد کن یخچال و فریزر و یخی که از یخساز مصرف می کنید نفوذ می کند.
   طبق استاندارهای صنعتی توصیه می شود که این فیلتر هر 6 ماه یکبار تعویض شودف البته این بستگی به میزان استفاده شما از آب سرد کن و یخساز دارد. به عنوان یک کاربر استاندارد، 6 ماه مناسب است. اگر مصرف آب شما را بیشتر از حد متوسط می باشد یا اگر کندی در ریزش آب از آب سرد کن ملاحظه کردید یا بوی و مزه نامططبوعی از آب حس کردید شما باید فیلتر یخچال خود را تعویض نمایید. بسیاری از یخچال و فریزر بکو دارای چراغ نشانگر فیلتر هستند که نشان می دهد که چه زمانی فیلتر یخچال را تعویض نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه یخچالم را تمیز کنم؟

   یخچال و فریزر شما احتمالا بیشتر از هر دستگاه دیگر در خانه، به طور منظم نیاز به تمیز کردن دارد، یخچال و فریزر کثیف امکان رشد میکروب ها، باکتری ها و جرم ها را در داخل فراهم می سازد، و بر عملکرد و بهداشت یخچال تاثیر می گذارد.
   قبل از تمیز کردن: قبل از تمیز کردن یخچال فریزر خود برای جلوگیری از اتلاف انرژی در طول فرایند تمیز کردن آن را از برق درآورید. محتویات داخل یخچال و فریزر خارج کرده و قفسه ها و کشو ها و سایر قسمتهای قابلیت جایجایی دارد را بیرون بیاورد. از وسایل غیر سابنده و بدون مواد شیمایی برای تمیز کردن داخل یخچال فریزر و قطعات آن استفاده نمایید.. عطر و بوی هر نوع مواد شوینده ای توسط مواد غذایی جذب می شود.
   تمیز کردن قطعات قابل جابجایی: قطعات جداشدنی یخچال و فریزر خود را در زیر شیر آب بشویید. قبل از شستشوی قطعات اطمینان حاصل کنید که دمای این قطعات به دمای اتاق رسیده است تغییرات ناگهانی دما ممکن است باعث آسیب، ترک خوردن یا شکستن قطعات شیشه یا پلاستیکی یخچال فریزر شما شود. اگر یخچال و فریزر شما مخزن آب دارد آن را بشویید.شما می توانید با در آوردن رویه آب سرد کن به مخزن آب دسترسی پیدا کنید . مخزن آب را خارج نموده و زیر شیر آب بشویید.
   تمیز کردن داخل: داخل دستگاه خود را از بالا به پایین تمیز نمایید. پا کردن درب و پلاستیک دور درب را فراموش نکنید . شما می توانید سمت اسفنجی اسکاچ ظروف را با خیال راحت برای تمیز کردن داخل یخچال فریزر و قطعات جداشدنی و بیرون آن استفاده نمایید.زمانی که تمیز کردن یخچال فریزر به اتمام رسید قطعات جداشدنی و داخل یخچال را قبل از پر کردن مجدد خشک نمایید.
   تمیز کردن خارج یخچال و فریزر و کندانسور آن : هنگامی که تمیز کردن داخل یخچال فریزر به پایان رسید، بیرون دستگاه خود را با پارچه مرطوب تمیز نمایید. به دلیل امکان آسیب به سطح یخچال و فریزر از مصرف مواد شوینده غلیط برای تمیز کردن سطح یخچال فریزر خود خودداری نمایید. از کنترل کویل کندانسور و فن یخچال خود طی زمان اطمینان حاصل نمایید. این قسمتها در خارج از یخچال و فریزر شما واقع شده و گرد و غبار و آشغالها را در خود جمع می کند. گرد و غبار جریان هوا و گرما را متوقف می نماید و این باعث فشار بر روی کمپرسور یخچال و فریزر خواهد شد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • یخچال فریزر من تازه نصب شده است.

   ما می دانیم که شما برای استفاده از یخچال فریزر خود هیجان زده هستید اما کمی زمان می برد. یخچال و فریزر شما نیاز دارد بعد از نصب برای مدت 4 ساعت به صورت عمودی و بدون اتصال به برق بماند. بعد از گذشت 4 ساعت می توانید دستگاه را به برق متصل نمایید و بگذارید 12 ساعت بدون گذاششتن مواد غذایی در داخل آن کار کند شما می توانید با خیال راحت بعد از 16 ساعت از یخچال و فریزر خود استفاده نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه مخزن آب، آبسردن یخچال را تمیز نمایم؟

   اگر یخچال و فریزر شما دارای آب سردکن است بنابراین لازم است مخزن آب آن گاهی تمیز شود.شما می توانید با در آوردن رویه آب سرد کن به مخزن آب دسترسی پیدا کنید . مخزن آب را خارج نموده و زیر شیر آب بشویید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه می توانم محفظه انجماد سریع را راه اندازی نمایم؟

   محفظه فریزر درست در مقابل فن فریزرمحفظه انجماد سریع نامیده می شود. هوا سرد به طور مستقیم بر روی مواد موجود در محفظه انجماد سریع دمیده می شود و آنها را تا 10 درصد سریع تر از موادی که در سایر بخشهای فریزر قرار دارند منجمد می نماید. انجماد سریع از ویژگی های خودکار یخچال و فریزر بکو شما است. هیچ تنظیمات اضافی برای فعال نمودن آن لازم نیست. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چقدر فضا بین دیوار و یخچال برای تهویه مناسب لازم است؟

   5 سانتی متر فاصله با دیواراز دو طرف و در قسمت پشت دستگاه ، برای تهویه مناسب لازم می باشد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • جریان برق قطع شده است و یخچال من برق ندارد. برای منجمد نگه داشتن مواد غذایی داخل یخچال چکاری می توانم انجام دهم؟

   قطع برق آزار دهنده هستند و متاسفانه هنوز اتفاق می افتد. بهترین راه برای منجمد نگه داشتن مواد غذایی در طول قطع برق ابسته ماندن درب فریزر می باشد. هر بار که درب یخچال یا فریزر باز می شود، هوای گرم وارد دستگاه شده، دمای فضای داخلی را بالا می برد. فریزر شما طوری طراحی شده است که مواد غذایی را تا 12 ساعت بعد از قطع برق منجمد نگه می دارد. این زمان بسیار طولانی تر از زمانی نیست که شما از روشهای دیگر مانند کیسه های یخ استفاده می نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • من به تعطیلات می روم. کار خاصی هست که باید انجام بدهم؟

   تعطیلات همیشه هیجان انگیز است اما ترک خانه همیشه نیاز به برخی از آمادگی ها دارد. چند مرحله وجود دارد که می تواند برای آماده سازی یخچال فریز تان برای تعطیلات بر حسب طول تعطیلات انجام شود.
   سفرهای کوتاه: اگر شما برای یک سفر کوتاه مدت یک هفته تا 10 روز برنامه ریزی می کنید، شما می توانید یخچال و فریزر خود را در همان حالت نگه دارید تا کار کند. شایدفقط لازم باشد مواد قابل فاسد شدن رو دور بریزید تا مانع بوی بد در داخل یخچال فریزر شوید .
   سفرهای طولانی: اگر می خواهید برای یک ماه یا یک فصل کامل به سفر بروید بهتر است دستگاه را از برق دراوردید. یخچال فریزر و مخزن آب را خالی کنید داخل یخچال را تمیز نمایید درب ها را باز بگذارید تا بو نگیرد.
   حالت تعطیلات: بسیاری از یخچال و فریزر های بکو سیستم حالت تعطیلات هوشمند در مصرف انرژی دارند که می توانید در طول تعطیلات طولانی دستگاه خود را روشن بگذارید. این ویژگی محفظه یخچال را خاموش و محفظه فریزرراروشن نگه می دارد.. اگر شما برای یک ماه یا بیشتربه سفر می روید، هر گونه مواد غذایی که فاسد شدنی می باشد دور بریزید موارد دیگر را در فریزر قرار داده و تنظیم دستگاه خود را در حالت تعطیلات قرار دهید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • یخ ساز من یخ کافی نمی دهدو یا اصلا یخ نمی سازد. مشکل چیست و من چگونه می توانم آن را درست نمایم؟

   ظرفیت تولید یخ ، یخ ساز یخچال فریزر در دفترچه راهنمای کاربر درج شده است. به خاطر داشته باشید که درجه حرارت بیرون نقش مهمی در توانایی دستگاه شما برای یخ سازی بازی می کند. اگر شما متوجه کاهش و یا یک مشکل درظرفیت تولید یخ یخچال و فریزر خود شدید، موارد زیر را چک کنید تا دلایمربوطه را متوجه شوید.
   محل اتصال آب: زمانی که دستگاه یخ ساز شما درست عمل نمی کند اولین چیزی که در یخچال و فریزر خود باید کنترل نمایید محل اتصال آب می باشد . این اتصالات با توجه به مدل یخچال و فریزر شما متفاوت می باشند. دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر دستگاه خود را مطاله نمایید تا بدانید چگونه و کجا محل اتصالات لازم باید وجود داشته باشند و کنترل نمایید که در جای خود و بدون انسداد می باشند.
   مخزن آب: اطمینان حاصل کنید که مخزن آب یخچال و فریزر شما پر است. یک مخزن آب خالی ممکن است دلیل مشکل یخ ساز یخچال و فریزر شما باشد.
   درب فریزر : دلیل دیگری باعث کاهش ظرفیت تولید یخ یخچال و فریزر شما می شود باز کردن مکرر درب دستگاه می باشد. یخچال و فریزر شما نیاز به نگه داشتن هوای داخل فریزر در یک دمای خاص دارد تا بتواند مقدار مورد نظر یخ را تولید نماید. اگر درب فریزر بیش از حد باز و یا برای مدت طولانی باز بشود ، هوای گرمی که وارد فریزر می شود دمای هوای داخل را افزایش می دهد، که باعث کاهش مقدار تولید یخ خواهد شد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه می توانم طول عمر یخچال فریزر خود را افزایش دهم؟

   یخچال و فریزر به مدت حداقل یک دهه عمر می کند. این مدت با توجه به اینکه تنها دستگاه در خانه شما است که 24 ساعته کار می کند بسیار قابل توجه است. یخچال و فریزر شما یک دستگاه مقاوم است که چیز زیادی طلب نمی کند تا به شما خیلی خوب سرویس بدهد.. تعمیر و نگهداری مناسب و منظم می تواند باعث افزایش طول عمر یخچال و فریزر شما شود.
   موقعیت: چندین مرحله ساده وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها متوجه شوید که دستگاه شما درست کار می کند. اولین مورد اطمینان از موقعیت مناسب یخچال و فریزر در آشپزخانه می باشد.. یخچال و فریزر شما باید از دیوار فاصله داشته و در معرض نور مستقیم خورشید و سایر منابع حرارتی، مانند رادیاتور یا فر نباشد. اطمینان حاصل نمایید که بین یخچال فریزر شما و دیوار حداقل 5 سانتی متر جهت تهویه مناسب فاصله وجود دارد.
   کندانسور: هنگامی که شما از وضعیت یخچال و فریزر خود اطمینان حاصل کردید بعد شما می توانید با قسمت هایی دیگر دستگاه که به توجه منظم نیاز دارند آشنا شوید.. اولین مورد کندانسور می باشد. کندانسور مسئول انتشار حرارت تولیدی دستگاه به بیرون و به خنک نگه داشتن داخل یخچال فریزر کمک می نماید. کندانسور یا در پشت یا پایین یخچال و فریزر شما واقع شده و گرد و غبار و آشغالها را جمع می کند. گرد و غبار زیاد توانایی کندانسور را در آزاد کردن حرارات کم می کند و باعث فشار بر روی کندانسور می شود و با توجه به گران قیمت بودن این بخش از دستگاه شما، هر ماه کندانسور را با برس جاروبرقی تمیز نمایید.
   لاستیک دور درب: لاستیک دور درب نیز نیاز به توجه منظم و مداوم دارد. این لاستیک عایق هوای داخل یخچال و فریزر در برابر هوای گرم خارج دستگاه می باشد. اگر ترک خورده و یا پاره شود کمپرسور یخچال و فریزر شما باید بیشتر و طلانی تر کار کند تا هوای سرد داخل را حفظ نماید. پلاستیک دور درب را با دستمال نرم دو بار در ماه تمیز نمایید تا قابلیت ارتجاعی خود را حفظ نماید.
   فیلتر آب: اگر یخچال و فریزر شما دارای آب سردکن و یخ ساز می باشد، پس یک فیلتر آب نیز خواهدداشت. همانند فیلتر سایر دستگاهها، فیلتر آب یخچال فریزر شما نیز گاهی نیاز به تعویض دارد. تعویض فیلتر آب فقط برای سلامتی شما مهم نیست بلکه برای حفظ سلامت یخچال فریزر شما هم لازم است. در صورت کثیف بودن فیلتر، توانایی فیلتر آب اشباع به فیلتر کردن باکتری ها و سایر آلودگی ها گاهش یافته و این باکتری و آلودگی ها به داخل آب یا مخزن یخ نفوذ خواهد کرد.
   تمیز کردن: به غیر از کندانسور و لاستیک دور درب، شما باید هر ماه برای تمیز کردن داخل و خارج از یخچال و فریزر زمان بگذارید. یخچال و فریزر تمیز دما را بهتر تنظیم می کند و فشار کمتری بر روی کندانسور خواهد بود.
   تعمیر و نگهداری: در نهایت، آبهتر است مشکلات دستگاه خود را حل کنید قبل از اینکه پیشرفت نمایند. دستگاه های خود را بطور منظم در رابطه با هر گونه عملکرد نا منظم و یا صدای غیر عادی کنترل نمایید قبل از اینکه این مشکلات بزرگ شده و باعث هزینه های زیاد شوند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مزیتهای یخچال فریزر دو درب با فریزر در بالا چیست؟

   راحتی و تنوع: یخچال و فریزر 2 درب با مدل فریزر در بالا، سنتی ترین و رایج ترین مدل می باشد است، بنابراین در مدل و رنگهای متفاوت تولید می شوند. اگر شما به دنبال یک مدل مناسب و راحت برای استفاده می گردید و مواد غذایی منجمد زیادی نیاز ندارید می توانید از این مدل استفاده نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مزیتهای یخچال فریزر دو درب با فریزر در پایین چیست؟

   "موادی که بیشتر استفاده می شوند در مقابل چشم هستند: یخچال و فریزر دو درب با فریزر پایین در مقایسه با مدل فریزر بالا جدیدتر می باشند. مزیت بارز این مدل از یخچال فریزر ها این است که مواد غذایی تازه و نوشیدنی در سطح دید چشم می باشند درحالی که مواد غذایی منجمد که کمتر استفاده می شوند در پایین قرار می گیرند.
   قفسه های پهن تر: یخچال و فریزرمدل فریزر پایین معمولا قفسه پهن تر و بزرگتری را بریا شما فراهم می کند که می تواند برای یک جعبه پیتزا و یا سینی فر مناسب باشد درحالیکه این کار در مدلهای فریزر بالا بسیار سخت است.
   بهره وری انرژی: در نهایت، یخچال و فریزرهای مدل فریزر پایین معمولا کارایی انرژی بیشتری در مقایسه با مدل های دیگر دیگر دارند." پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مزیت های یخچال فریزر ساید بای ساید چیست؟

   همه مواد غذایی در مقابل چشم: یخچال فریزرهای ساید بای ساید دارای دو بخش عمودی هستند و هر یک یک ظرفیت دارند. یخچال در سمت راست و فریزر در سمت چپ می باشد. ساید بای ساید فضای بیشتری را فراهم می کند و مواد غذایی تازه و نجمد به راحتی در دسترس می باشند. با سیستم طبقه بندی قفسه ای مواد غذایی منجمد روی هم قرار نمی گیرند و تلنبار نمی شوند.
   درب های باریک تر: با وجود فضای بزرگتر، درب ساید بای ساید باریک می باشد بنابراین فضای کمتری برای باز شدن کامل درب ها در مقابل دستگاه مورد نیاز می باشد. این مدل دارای آب سرد کن و یخ ساز بر روی درب می باشند.
   ذخیره سازی عمودی: مدل ساید بای ساید با اینکه فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی دارند ولی عمودی هستند و شاید این مدل برای افرادی که می خواهند جعبه پیتزا یا بشقاب برزگ داخل یخچال بگذارند مناسب نباشد.
   یخچال و فریزر ساید بای ساید اخیرا بسیار محبوب شده است اگر شما در آشپزخانه فضای کافی دارید و می خواهید کلیه مواد غذایی تازه و منجمد در مقابل چشم باشند می توانید این مدل را در خانه داشته باشید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مزیت یخچالهای کمبی چیست؟

   یخچال و فریزر کمبی بهترین ترکیب از ساید بای ساید و مدل فریزر پایین می باشد این مدل یک یخچال دو درب در بالا و فریزر کشویی در پایین می باشد.
   موادی که بسیار مورد استفاده هستند در مقابل چشم می باشند: مواد غذایی که بسیار مصرف می شوند مانند مواد غذایی تازه و نوشیدنیها در بالا و در مقابل چشم قرار می گیرند و مواد منجمد که کمتر استفاده می شوند در پایین قرار می گیرد. همچنین در قسمت بالا از فضای بسیار بزرگ آن برای قرار دادن جعبه پیتزا و بشقابهای بزرگ می توان استفاده نمود.
   درب های باریک تر: همانند درب ساید بای ساید دارای درب های باریک می باشد بنابراین فضای کمتری برای باز شدن کامل دربها در مقابل دستگاه مورد نیاز می باشد.
   صرفه جویی در انرژی: از آنجا که تنها یک درب باز می شود بنابراین نیمی از یخچال فریزر در معرض هوای گرم خارج قرار می گیرد. این بدان معناست که یخچال فریزر شما تنها به نیمی از انرژی برای خنک کردن داخل دستگاه تا دامای دلخواه نیاز خواهد داشت. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال یخچال فریزر را در کجا می توانم پیدا کنم؟

   هر یخچال فریزر بکو یک شماره سریال اختصاصی دارد که در داخل بر روی دیواره آن قرار دارد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  $$prm2#L3$$
  • چگونه می توانم بوی داخل ظرفشویی را از بین ببرم؟

   ما می دانیم که اولین چیزی که زمان باز کردن درب ظرفشویی به مشام می رسد بوی بد می باشد این مورد دلایل زیادی دارد. خوشبختانه به راحتی می توان از دست این بو ها خلاص شد.
   ظروف کثیف: علت بوی بد ممکن است غذاهای روی ظروف باشند . اگر ظروف کثیف را به مدت طولانی در داخل ماشین ظظرف شویی قرار دهید تا قبل از اینکه شستشو رانجام گیرد باعث انتشار بوی بد خواهند شد. اغلب در این حالت بوی بد توسط دستگاه جذب می شود . علاوه بر این، بسیاری از ماشینهای ظرفشویی بکو با تکنولوژی IonGuard®، کبوهای نامطبوع را حذف می نماید و با ایجاد یونهای منفی باعث خنثی شدن یونهای مثبت و بوهای بد می شود.
   ماشین ظرفشویی کثیف: اگر دستگاه به طور منظم تمیز نشود باعث انتشار بوی بد خواهد شد.به مرور زمان روغن و ذرات غذا بر روی درب و دیواره های داخلی جمع می شوند محیط گرم و مرطوب داخل دستگاه محیط مناسبی برایی رششد باکتریها می باشد که این مورد نه تنها غیر بهداشتی است بلکه باعث بوی بد داخل ماشین می شود.گاهی داخل ماشین ظرفشویی خود را با دستمال تمیز نمایید. بسیاری از ماشینهای ظرفشویی بکو مجهز به برنامه InnerClean می باشد که با آب دمای 73 درجه دستگاه شما را به صورت خودکار تمیز می نماید. شما می توانید برنامه InnerClean یک بار در ماه برای جلوگیری از بوی بد و رشد باکتری ها در ماشین ظرفشویی اجرا کنید.
   فیلتر های تصفیه: ماشین ظرفشویی شما همچنین دارای یک فیلتر می باشد که گاهی نیاز به تمیز کردن دارد. بسیاری از ماشینهای ظرفشویی بکو دارای فیلتر EverClean ™ می باشند که به صورت خودکار فیلتر را تمیز می کنند و 4 برابر میزان تمیز کردن فییلتر را کمتر می نمایند . فیلتر را از داخل دستگاه قسمت پایین خارج نمایید و آن را زیر شیر آب بشویید. تکرار این کار یکبار در هفته از بوی بد جلوگیزی خواهد کرد.
   مواد شوینده نامناسب و سایر محصولات: در پایان، لازم است از مواد شوینده ای استفاده شود که برای ماشین ظرفشویی تولید شده است. از مایع دستشویی - صابون دست - سفید کننده سرکه و یا هر گونه مواد شیمیایی دیگر تحت هیچ شرایطی استفاده نکنید، زیرا این محصولات نه تنها عملکرد ماشین ظرفشویی را کاهش خواهند داد بلکه ممکن است باعث بوی بد و کوتاه شدن طول عمر دستگاه شما شود پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه نمک و مواد شوینده کمکی را پر کنم؟

   برای عملکرد بهتر شستشوی ماشین ظرفشویی، شما نیاز به پر کردن نمک و مواد شوینده کمکی به طور منظم دارید. چراغ هشدار بر روی صفحه نمایش جلوی ماشین نشان می دهد که دستگاه شما نمک و مواد شوینده کمکی کم دارد.کم باشد،
   نمک ماشین ظرفشویی: نمک ماشین ظرفشویی به فرم گرانول بفروش می رسد و و به کاهش سختی آب کمک می نماید. محفظه نمک ماشین ظرفشویی شما در داخل دستگاه ، در زیر، سمت چپ قفسه پایینی ظروف واقع شده است. برای دسترسی به آن، آن را بیرون بکشد سو درپوش محافظ آن را باز کنید. نمک را بریزید تا پر شود بعد درب آن را ببندید. گاهی در هنگام پر کردن مخزن نمک ممکن است نمک در داخل آب داخل دیگ مبریزد در این حالت آب شور ممکن است خوردگی یا زنگ زدگی ایجاد کند. برای جلوگیری از این مورد ، نمک را توسط قیف ارائه شده با ماشین ظرفشویی بکو بریزید. توصیه می شود که شما ماشین ظرفشویی خود بعد از پر کردن نمک روشن نموده و برای مدت کوتاهی استفاده کنید.
   مواد کمک شستشو: این مواد مانع خشک شدن قطرات آب ابر روی ظروف شما می شود.. اگر چراغ مواد کمک شوینده روشن شد این مخزن را نیز پر کنید . این مخزن در داخل درب ماشین در کنار مخزن مواد شوینده یمب باششد. درب مخزن را باز کنید و مواد را داخل آن بریزد و دوباره درپوش آن را ببندید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه از ایجاد لکه های آب بر روی ظروف جلوگیزی نمایم؟

   دیدن لکه های آب بر روی ظروف تازه شسته شده بسیار نا خوشایند است.لکه های آب زمانی تشکیل می شوند که قطرات آب بر روی ظروف خشک شود. برای جلوگیری از این حالت شما نیاز به مواد شوینده کمکی دارید که در زمان آبکشی نهایی بر روی ظروف پاشیده می شوند. همچنین سختی آب نیز باعث این لکه ها می شوند با کمک نمک ماشین ظرفشویی این مورد را کاهش دهید.
   پر کردنمخزن مواد شوینده کمکی: در حالی که بسیاری از کاربران مواد شوینده کمکی را درخشان کننده می دانند ولی این مواد برای روند خشک کردن بکار می روند. این مواد یک لایه دافع آب روی ظروف تشکیل می دهند و به تبخیر بیشتر آب از روی ظروف کمک کرده از تشکیل لکه های آب بر روی ظروف جلوگیری می نمایند. اگر چراغ مخزن روشن شد آن را پر کنید. مخزن کمک شستشو در داخل درب ماشین ظرفشویی شما ، در کنار مخزن مواد شوینده واقع شده است. درپوش مخزن راباز کنید،مواد شوینده کمی را ریخته دوباره درپوش را ببندید. ماشین رفشویی شما دارای فناوری است که میزان استفاده از این مواد را تعیین می کند . زمانی که باز هم قطرات آب بر روی ظروف دیده شود درجه استفاده از مواد شوینده کمکی را زیاد نمایید.
   تنظیمات سختی آب: سختی آب نیز به تشکیل قطرات آب تبر روی ظروف کمک می کند. ماشین ظرفشویی شما دارای تنظیمات سختی آب است که شما باید با توجه به سختی آب شیر آن را تنظیم کنید. دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر ماشین ظرفشویی خود را مطالعه کنید تا تنظیمات درست انجام شود.
   پر کردن مخزن نمک ماشین ظرف شویی: نمک ماشین ظرفشویی به فرم گرانول بفروش می رسد و و به کاهش سختی آب کمک می نماید. زمانی که چراغ مخزن نمک روشن شد آن را پر کنید. محفظه نمک ماشین ظرفشویی شما در داخل دستگاه، در زیر، سمت چپ قفسه ظروف پایین واقع شده است. برای دسترسی به آن، مخزن را بیرون بکشد در پوش آن را باز کنید نمک را پر کنید و دوباره درپوش را بگذارید.
   مواد شوینده قرصی: قرص ها در فرایند آبکشی و خشک کردن کمتر موثر می باشند بنابراین بهتر است از قرص ها استفاده شود برخی از ماشینهای ظرفشویی بکو نمایشگر استفاده از قرص دارند. اگر ماشین شما این نمایشگر را ندارد بصورت دستی از فعال شدن استفاده از قرص اطمینان حاصل نمایید . البته توصیه می شوند که مواد شوینده کمکی نیز به همراه قرص استفاده شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چه نوع مواد شوینده ای می توانم استفاده نمایم؟

   سه نوع از مواد شوینده ماشین ظرفشویی برای استفاده در ماشینهای ظرفشویی بکو مناسب می باشند: مواد شوینده پودری، قرص یا ژل شوینده و مواد شوینده مایع. هر یک از این سه نوع مواد مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی شما هستند. از مایع ظرفشویی صابون دست و یا هر گونه مواد شیمیایی دیگر تحت هیچ شرایطی استفاده نکنید. همچنین، برای اطمینان بیشتر از نمک ماشین ظرفشویی و مواد شوینده کمکی استافده نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • اگر ماشین ظرفشویی نشتی داششته باشد مشکل چیست و چگونه حل می شود؟

   عوامل متعددی باعث نشتی ماشین ظرفشویی شما را می شوند. برخی از آنها راحت حل می شوند و برخی نایز به تکنسین داشته باشد.
   درب ماشین ظرفشویی: در وهله اول منبع نشت در درب ماشین را بررسی کنید. در اثر حرکات مداوم دستگاه ممکن است درب شل شده باشد. همچنین لاستیک دور درب را از نظر هرگونه ترک یا پارگی بررسی نمایید. اگر مششکلی دارد آن را تعویض نمایید در هر یک از این موارد از تکنسین مربوطه کمک بگیرید.
   اتصالات آب: اگر شما متوجه نشت آب از پشت ماشین ظرفشویی و یا از زیر سینک شدید ، علت ممکن است شل بودن اتصالات لوله ها باشد. لوله تخلیه، شلنگ آب و شیر آلات را بررسی نمایید و از اتصال درست آنها اطمینان حاصل نمایید. و در صورت امکان با تجهیزات مناسب اتصالات را محکم نمایید.
   موتور و پمپ: معمول ترین محل های نشت لاستیک دور موتور و پمپ می باشد. تعویض این قطعات نیاز به یک نیروی حرفه ای و تکنسین مربوطه دارد.
   WaterSafe® و WaterSafe + ®: خوشبختانه،بسیاری از ماشینهای ظرفشویی بکو از فناوری WaterSafe® یا WaterSafe + ® برخوردار هستند. این ویژگی به طور خودکار جریان آب از شیر به ماشین ظرفشویی را قطع می کند و از نشت آب جلوگیری می نماید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه ماشین ظرفشویی خود را تمیز نمایم؟

   ماشین پاک کننده ظروف شما نیز نیاز به تمیز شدن داردبا گذشت زمان مواد چرب و ذرات مواد غذایی در داخل ماشین جمع شده و باعث کاهش عملکرد ماشین می شود همچنین زمینه انتشار میکروبها را در داخل ماشین فراهم می نماید. ماشین ظرفشویی شما باید هم از داخل هم از بیرون تمیز شود.
   تمیز کردن بیرون: شما می توانید بیرون دستگاه خود را با یک پارچه مرطوب و یا قسمت نرم اسفنج ظرفشویی و محصولات پاک کننده غیر ساینده تمیز نمایید.
   تمیز کردن داخل: بسیاری از ماشین ظرفشویی بکو دارای برنامه InnerCleanمی باشد. شما می توانید برنامه InnerClean یک بار در ماه برای جلوگیری از بوی بد و رشد باکتری ها در ماشین ظرفشویی اجرا کنید.
   تمیز کردن بازوهای اسپری کننده : اسلحه اسپری کنندهماشین ظرفشویی شما نیز می تواند از مواد کثیف پر شده و مسدود شوند. برای بازوهای بالایی، آنها را در جهت حرکت عقربه های ساعت چرخانده و خارج نمایید. بازوهای پایینی را از محل اتصال آن درآورید و جدا نمایید.بازوهای اسپری کننده را زیر شیر آب شسته و از پاک شدن داخل آنها اطمینان حاصل نمایید. سپسهر دو بازو را در محل خود جاگذاری نمایید.
   تمیز کردن فیلتر: ماشین ظرفشویی شما همچنین دارای یک فیلتر می باشد که نیاز به تمیز کردن دارد. بسیاری از ماشین ظرفشویی های بکو دارای قابلیت فیلتر EverClean ™ آهستند که باعث تمیز شدن فیلتر از داخل می شوند. به لطف فناوری EverClean ™ ماشین ظرفشویی بکو فیلتر 4 برابر کمتر نیاز به تمیز کردن دارد.است. فیلتر را از قسمت پایین ظرفشویی در پاورده و آن را زیر شیر آب بشویید. این فرایند را یک بار در هفته برای جرایان بهتر آب و جلوگیری از بوی بد اجرا کنید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • محفظه کارد و چنگال زنگ می زند چگونه این مشکل را حل نمایم؟

   در زیر فهرستی از دلایل متعددی که چرا کارد و چنگال در ماشین ظرفشویی زنگ می زند و راهکارهای مربوططه وجود دارد:
   رطوبت در داخل ماشین ظرفشویی: رطوبت یک علت توسعه زنگ زدگی است. به طور طبیعی هوا در داخل ماشین ظرفشویی پس از شستشو مرطوب است. برای از بین بردن این رطوبت درب ماشین ظرفشویی خود را پس از اتمام شستشو باز کنید و برای مدتی باز نگه دارید.
   کیفیت پایین لوازم آشپزخانه : همه لوازم در ماشین ظرفشویی نباید شسته شوند لیست لوازم مجاز در سوالات بعدی مطرح شده است.
   حرکت مکانیکی: ببه مرور زمان با حرکات ماشین ظرفشویی لوازم به هم برخورد کرده و خراش پیدا می کنند و این باعث زنگ زدگی می شود. اگر شما متوجه خراش بر روی کارد و چنگال خود شدید از شستن آنها در ماشین خودداری نمایید.
   قطعات زنگ زده: زنگ زدگی می تواند گسترش یابد اگر بر روی کارد و چنگال خراش وجود دارد از شستن آنها در ماشین خودداری نمایید.
   آب لوله کشی: اگر آب شیر سرشار از یون های فلزات سنگین است، این باعث توسعه زنگ زدگی بر روی اشیاء فلزی می شود. ماشین ظرفشویی شما دارای یک واحد نرم کننده سختی آب داخلی می باشد که باعث کاهش سختی آب شیر و خنثی کردن این یونهای فلزی می شود ی. این کار با نمک ماشین ظرفشویی کامل می شود.
   نمک ماشین ظرفشویی: نمک ماشین ظرفشویی به نرم کردن آب سخت شیر کمک می کند همچنین از نششت نمک در مخزن آب باید جلوگیری نموده و از قیف مخصوص استفاده شود لطفا پس از پر کردن مخزن نمک یکبار ماشین را بدون ظرف برای مدت کوتاه بکار اندازید.
   مواد شوینده نامناسب و سایر محصولات: لازم است از مواد شوینده ای استفاده شود که برای ماشین ظرفشویی تولید شده است. از مایع دستشویی - صابون دست - سفید کننده سرکه و یا هر گونه مواد شیمیایی دیگر تحت هیچ شرایطی استفاده نکنید، زیرا این محصولات نه تنها عملکرد ماشین ظرفشویی را کاهش خواهند داد بلکه ممکن است باعث بوی بد و کوتاه شدن طول عمر دستگاه شما شود.
   اتصال برق: در پایان، ماشین ظرفشویی شما نیاز به به یک خروجی مناسبی دارد که به زمین متصل شود. برق Ungrounded باعث تجمع الکتریسیته ساکن در داخل ماشین ظرفشویی شما شده و از تششکیل زنگ زدگی و توسعه آن جلوگیری می نماید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • ظروف من پس از شستشو بوی مواد شوینده می دهد راه حل آن چیست؟

   بوی مواد شوینده بر روی ظروف احساس غیر بهداشتی بودن به شما می دهد. اگر مواد شوینده به طور کامل حل نمی شود، مورد وجود دارد که باعث کندی عملکرد شستشو ماشین ظرفشویی شما می شود.
   بارگذاری ظروف: از بارگذاری زیادی ظروف خودداری نمایید. در مرحله دوم از نبودن مانع در مقابل بازوهای اسپری کننده و یا بسته بودن درپوش مخزن مواد شوینده اطمینان حاصل نمایید.
   مواد شوینده قرصی: مواد شوینده قرصی زمان خشک کردن را افزایش می دهند. لذا با استفاده از برنامه مواد شوینده قرصی زمان آبکشی طولانی شده ظروف کاملا خشک می شوند. در صورت نبودن این برنامه در ماشین از تنظیمات دستی استفاده کنید.
   SuperRinse ™: بسیاری از ماشین ظرفشویی بکو با قابلیت SuperRinse ™، که باعث آبکشی مجدد می شود. اگر ظروف شما از مواد شوینده پاک نشدند از این قابلیت می توانید استفاده کنید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • ماشین ظرفشویی من ظروف را کاملا خشک نمی کند راه حل چیست؟

   عواملی که باعث مرطوب ماندن ظروف بعد از خشک کردن می شود طبق موارد زیر می باشد. بارگذاری ظروف: بیش از اندازه ظروف را در ماشین بارگذاری ننمایید و از جایگیری درست پانها در محل خود اطمینان حاصل نمایید. مواد شوینده کمکی:مواد شوینده کمکی برخلاف تصور افراد نه به درخشندگی بلکه به خشک شدن ظروف کمک می نماید و به صورت یک لایه بر روی ظروف قرار می گیرد و تبخیر آب را سریعتر و کامل می نماید. در صورت خشک نشدن کامل ظروف مخزن این مواد را کنترل نمایید. درب ماشین ظرفشویی: اگر درب ماشین را پس از اتمام شستشو و آبکشی بسته نگه دارید قطرات آب بر وی ظروف تشکیل خواهند شد. لطفا بلافاصله پس از اتمام شستشو درب ماشین را باز کنید.
   مواد شوینده قرصی: قرص ها در فرایند آبکشی و خشک کردن کمتر موثر می باشند بنابراین بهتر است از قرص ها استفاده شود برخی از ماشینهای ظرفشویی بکو نمایشگر استفاده از قرص دارند. اگر ماشین شما این نمایشگر را ندارد بصورت دستی از فعال شدن استفاده از قرص اطمینان حاصل نمایید . البته توصیه می شوند که مواد شوینده کمکی نیز به همراه قرص استفاده شود.
   برنامه شستشو: در نهایت، برای شستن نهایی و عملکرد خشک کردن، برنامه شستشوی مناسب نوع ظروف خود را انتخاب کنید.
   AquaFlex®: پلاستیک به اندازه مواد دیگر مانند شیشه یا چینی گرما را حفظ نمی کند. این به این معنی است که پلاستیک ممکن است مرطوب باقی بماند در حالی که مواد دیگر به طور کامل خشک شده باشند. بسیاری از ماشین های ظرفشویی بکو از تکنولوژی AquaFlex® برای حل این مشکل برخوردارند اگر شما اقلام پلاستیکی را در ماشین ظرفشویی می گذارید، فناوری AquaFlex® را برای بهتر نمودن نتیجه خشک کردن فعال نمایید.
   مشکلات فنی: اگر موارد بالا نباشد ممکن است ماشین شما مشکل فنی داشته باشد. ممکن است ترموستات درست کار نکند در این صورت از تکنسین کمک بخواهید.ع پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • آیا می توانم از مواد شوینده کمکی استفاده کنم؟

   مواد شوینده کمکی به فرایند خشک کردن کمک می کند بنابراین از این مواد در هنگام شستشو استفاده نمایید و مخزن آن را پر نگه دارید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چه نوع ظروفی را می توانم در ماشین ظرفشویی بشویم؟

   به عنوان یک قاعده کلی، شما باید از شستن ظروف ظریف، نقاشی شده و قطعات چینی با جزئیات طلایی یا نقره ای در ماشین اجتناب کنید. همچنین، از شستن قابلمه های آلومنیومی و تابه های آلومنیومی خودداری نمایید. لیست لوازمی را که نباید در ماشین بشوید را در زیر ملاحظه نمایید:
   فلزی
   کریستال، شیشه با طراحی نقاشی شده
   ظروف چوبی
   تابه نچسب
   تابه مسی
   ظروف پلاستیکی نرم
   ظروف آلومینیوم
   آلومینیوم یکبار مصرف
   لوازم آشپزی طلاکوب شده
   لیوان لاستیک
   سرامیک نقاشی شده با دست / سرامیک گرانیت
   ظروف مینا کاری شده
   ترکیب قلع و سرب پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه عمر ماشین خود را افزایش دهم؟

   عامل اول و مهم در حفظ لوازم خانگی نگهداری آنها در شرایط خوب می باشد. برای طولانی کردن طول عمر لوازم کتابچه راهنمای کاربر را قبل از استفاده مطالعه نمایید.
   بارگزاری زیاد: در مورد ماشین لباسشویی، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است مطمئن شوید که شما دستگاه اضافه بار با لباس های شسته است. لباس های شسته شده شما باید قادر به حرکت با آزادی نسبی در داخل دستگاه در طول چرخه شستشو است. یک دستگاه که بیش از حد بار گذاری شده است بر روی موتور و قطعات متحرک فشار می آورد.
   تمیز کردن: همچنین مهم است که ماشین لباسشویی خود را تمیز نگه دارید. بعضی از قسمت های ماشین لباسشویی ممکن است مواد کثیف و باقی مانده مواد شویندهدر خود جمع کنند که این خود می تواند جریان آب را مسدود و یا حتی به قطعات دستگاه آسیب برساند. به طور منظم لاستیک دور درب، کشوی مواد شوینده، فیلتر پرز و لوله های تخلیه را تمیز نمایید.
   تمیز کردن فیلتر: ماشین ظرفشویی شما همچنین دارای یک فیلتر می باشد که نیاز به تمیز کردن دارد. بسیاری از ماشین ظرفشویی های بکو دارای قابلیت فیلتر EverClean ™ آهستند که باعث تمیز شدن فیلتر از داخل می شوند. به لطف فناوری EverClean ™ ماشین ظرفشویی بکو فیلتر 4 برابر کمتر نیاز به تمیز کردن دارد. فیلتر را از قسمت پایین ظرفشویی در پاورده و آن را زیر شیر آب بشویید. این فرایند را یک بار در هفته برای جرایان بهتر آب و جلوگیری از بوی بد اجرا کنید.
   تعمیر و نگهداری: در آخربهتر از مشکلات قبل از اینکه بزرگ شوند حل شوند. لوازم خود را به طور منظم کنترل نمایید تا قبل از آنکه مشکلات بزرگ شوند و تبدیل به هزینه زیاد شوند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • هر چند وقت یکبار فیلتر ماشین ظرفشویی را تعویض نمایم؟

   ماشین ظرفشویی شما همچنین دارای یک فیلتر می باشد که نیاز به تمیز کردن دارد. بسیاری از ماشین ظرفشویی های بکو دارای قابلیت فیلتر EverClean ™ آهستند که باعث تمیز شدن فیلتر از داخل می شوند. به لطف فناوری EverClean ™ ماشین ظرفشویی بکو فیلتر 4 برابر کمتر نیاز به تمیز کردن دارد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه بهترین عملکرد را در ماشین ظرفشویی خود داشته باشم؟

   ساده ترین راه برای اطمینان از بهترین عملکرد ماشین ظرفشویی خود دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر خود را برای استفاده مناسب، تمیز کردن و تعمیر و نگهداری مطالعه نمایید.
   تمیز کردن: تمیز کردن ماشین ظرفشویی باعث افزایش بهبود عملکرد آن می شود با گذشت زمان، مواد چرب ذرات مواد غذایی در داخل ماشین ظرفشویی جمه می شود. بسیاری از ماشین ظرفشویی بکو دارای برنامه InnerCleanمی باشد. شما می توانید برنامه InnerClean یک بار در ماه برای جلوگیری از بوی بد و رشد باکتری ها در ماشین ظرفشویی اجرا کنید.
   بارگذاری ظروف: بارگذاری ظروف: از بارگذاری زیادی ظروف خدداری نمایید. در مرحله دوم از نبودن مانع در مقابل بازوهای اسپری کننده و یا بسته بودن درپوش مخزن مواد شوینده اطمینان حاصل نمایید. مواد شوینده،کمکی و نمک ماشین ظرفشویی: مواد شوینده کمکی و نمک باعث افزایش عملکرد ماشین خواهد شد و مخزن آنها را پر نگه دارید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • ظروف شیشه ای پس از شستشو کدر می شوند چگونه این مورد را حل نمایم؟

   دلایل متعددی برای کدر شدن ظروف شیشه ای وجود دارد
   تمیز کردن: تمیز کردن ماشین ظرفشویی باعث افزایش بهبود عملکرد آن می شود با گذشت زمان، مواد چرب ذرات مواد غذایی در داخل ماشین ظرفشویی جمع می شود. بسیاری از ماشین ظرفشویی بکو دارای برنامه InnerCleanمی باشد. شما می توانید برنامه InnerClean یک بار در ماه برای جلوگیری از کدر شدن ظروف شیشه ای ماشین ظرفشویی اجرا کنید.
   تمیز کردن فیلتر تخلیه: ماشین ظرفشویی شما همچنین دارای یک فیلتر می باشد که نیاز به تمیز کردن دارد. بسیاری از ماشین ظرفشویی های بکو دارای قابلیت فیلتر EverClean ™ آهستند که باعث تمیز شدن فیلتر از داخل می شوند. به لطف فناوری EverClean ™ ماشین ظرفشویی بکو فیلتر 4 برابر کمتر نیاز به تمیز کردن دارد. فیلتر را از قسمت پایین ظرفشویی در پاورده و آن را زیر شیر آب بشویید. این فرایند را یک بار در هفته برای جرایان بهتر آب و جلوگیری از کدر ششدن اجرا کنید.
   تنظیمات سختی آب: سختی آب نیز به تشکیل قطرات آب تبر روی ظروف کمک می کند. ماشین ظرفشویی شما دارای تنظیمات سختی آب است که شما باید با توجه به سختی آب شیر آن را تنظیم کنید. دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر ماشین ظرفشویی خود را مطالعه کنید تا تنظیمات درست انجام شود.
   مواد شوینده کمکی: این مواد برخلاف تصور افراد نه به درخشندگی بلکه به خشک شدن ظروف کمک می نماید و به صورت یک لایه بر روی ظروف قرار می گیرد و تبخیر آب را سریعتر و کامل می نماید. در صورت خشک نشدن کامل ظروف مخزن این مواد را کنترل نمایید.
   فناوری GlassShield®، فناوری SteamGloss® و برنامه GlassCare: خوشبختانه، بسیاری از ماشین ظرفشویی بکو Beko دارای فن آوری های خاص و برنامه های ویژه برای حفاظت از ظروف شیشه ای شما هستند. GlassShield® محافظت ظروف از ساییدگی با تشخیص سختی آب و تنظیم سختی آب راانجام می دهد. SteamGloss® با 10 دقیقه حرات بالا ب لکه های آب را تا 23 درصد کاهش می دهد. در نهایت، برنامه GlassCare ظروف شیشه ای ظریف راه آرامی در 40 درجه شستشو و در برابر کدر شدن محافظت می نماید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال ماشین در کجا درج شده است؟

   هر ماشین ظرفشویی BEKO دارای یک شماره سریال انحصاری می باشد که در سمت راست درب ماشین شما قرار دارد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  $$prm2#L3$$
  • چگونه فر خود را پاک نمایم؟

   اجاق گاز یا فر به مرور زمان یک لایه چربی روی آن قرار می گیرد و باید گاهی توسط مواد شوینده غیر ساینده تمیز شود. تا عملکرد دستگاه بهتر شود.
   تمیز کنندگی خودکار پیرولیتیک: بسیاری از اجاق های بکو با برنامه خود تمیز شونده پیرولیتک و SimplySteam مجهز شده اند این برنامه دمای داخل اجاق خود را تا 500 درجه افزایش می دهد و لکه های سخت را خاکستر می کند. بعد از آن شما می توانید به سادگی خاکستر جمع شده در پایین فر را با یک پارچه،تمیز نمایید و در استفاده از مواد شوینده و مواد شیمیایی صرفه جویی کنید.
   SimplySteam : SimplySteam این برنامه یکی دیگر از ویژگی هایی است که برای تمیز کردن آسان تر اجاق استفاده می شود. ه
   پنل های کاتالیستی: تمام اجاق های بکو Beko نیز با پنل های کاتالیزوری در پشت و دیوارها مانع از جذب چربی شده و استفاده از مواد شیمیایی ساینده برای تمیز کردن فر را کاهش می دهد.
   PractiClean : علاوه بر این، تمام اجاق های بکو Beko مجهز به PractiClean می باشد، که بدان معنی است که در درب شیشه ای داخل اجاق خقابلیت جدا شدن و تمیز کردن دارد.
   پوشش نانو: در نهایت، بسیاری از اجاق های بکو از ویژگی های پوشش نانو در داخل درب شیشه ای خود برخورداررند که باعث درخشندگی شیشه خواهد شد. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه هاب تو کار را تمیز نمایم؟

   بهترین راه برای تمیز کردن روی هاب شما این است که آن را به طور منظم با یک پارچه غیر ساینده و یا از سمت نرم یک اسفنج ظرفشویی تمیز نمایید
   پاک کردن گارد: بسیاری از هاب های توکار بکو مجهز به قفل تنظیمات برای پاک کردن مواد غذایی ریخته شده بر روی درپوش در طول پخت و پز می باشد شما می توانید تنظیمات را برای 20 ثانیه قفل کنید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • اجاق گاز یا فر من غذا ها را خوب نمی پزد مشکل چیست و راه حل آن چیست؟

   دلایل کامل نشدن مرحله پخت:
   جریان هوا: استفاده از پوشش آلومنیوم باعث کامل نشدن مرحله پخت می شود.
   ازدحام بیش از حد: پر کردن فر با انواع غذا ها جهت پخت عملکرد فر را کاهش می دهد. لطفا دستورالعمل کاربران را مطالعه نمایید.
   تکنولوژی Surf®: تکنولوژی Surf® بکو دمای پخت یکنواخت در سراسر فر را فراهم می آورد. هوا باز طریق سوراخ هایی در دیواره های جانبی و فن روی دیوار پشتی دمیده می شود و ازنتایج پخت و پز در هر زمان مطمئن شوید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چه نوع پوششی برای هاب باید استفاده کنم؟

   پوشش هاب باید فلزی یا پوشش با مواد فلزی باشد. آلومینیوم، شیشه و مس مغناطیسی نیستند و پوشش مناسبی نیستند. اگر شما مطمئن نیستید که پوشش هاب از مواد مغناطیسی ساخته نشده است، به سادگی از یک آهنربا استفاده نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه از هاب سرامیکی مراقبت و تمیز کنم؟

   تمیز کردن یک اجاق گاز سرامیک نسبتا آسان است. در اینجا چند پیشنهاد برای تمیز نگه داشتن دستگاه وجود دارد.
   ریختن غذا: بهتر است پس از ریختن غذا هاب را تمیز کنید زیرا اگر مواد غذایی طولانی مدت روی اجاق بمانند در هنگام پاک کردن پانها سرامیک ساییده می شود.
   Ceran Scrapper: هاب سرامیکی به راحتی خراشیده می شوند برای جلوگیری از این حالت تنها از Ceran Scrapper فر بکو برای تمیز کردن استفاده نمایید.
   وسایل آشپزی توصیه شده: همچنین توصیه می شود که قابلمه های آلومینیومی سنگین و یا استیل ضد زنگ استفاده شود..تابه ها و قابلمه های فلزی سطح را خراش می دهند. از پوششهای آلومنیومی و مسی اجتناب نمایید زیرا در سطح به صورت میکروسکوپی باقی می مانند و زمان بیشتری را برای تمیز کردن باید صرف نمایید.
   جلوگیری از خراشیدن: برای جلوگیری از خراش بر روی سطح، بهتر است آنها را برداشته و بگذارید و از کشیدن آنها روی سطح خودداری نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مزیتهای یک هاب در مقایسه با اجاق گاز و یا هاب الکترونیکی چیست؟

   هاب های القایی از نظر زمان پخت و پز و مصرف انرژی در مقایسه با سایر مراورد کارآمدتر می باشندو برای کودکان ایمن تر و امن تر هستند.
   هاب با شعله گاز: اجاق گاز از نوع ساده ترین اجاق ها می باشند که نیاز به پوشش ندارند. اما گرمای حاصل از شعله توسط قابلمه به طور کامل جذب نخواهند شد.درنتیجه انرژی در این نوع گاز به هدر می رود. اگر چه اجاق های امروزی دارای ویژگی های برای جلوگیری از خطر مضاعف نشت گاز، مسمومیت با مونوکسید کربن و یا در حال سوخته می باشد. این موراد عوامل نگران کننده در خانه و کودکان می باشند. تمیز کردن این نوع اجاق ها سخت می باشد
   هاب الکتریکی: گرو و سرد شدن این هاب کند تر می باشد. این هاب ها در زیر سطح دارای حلقه های فلزی هستند که حرارت در انها بالا رفته به قابلمه منتقل می شود. کنترل حرارات در این هاب ها سخت می باشد.
   در زیر شما می توانید مزایای اصلی هاب القایی را ملاحظه نمایید.
   تمیز کردن آسان: با طراحی ابتکاری این نوع هاب ها نگهداری و تمیز نمودن آنها بسیار آن می باشند و حرارت مستقیم به قابلمه منتقل می شود در صورت که غذا روی این هاب داغ بریزد به آسانی پس از سرد شدن قابل تمیز نمودن می باشد.
   ایمنی: کاهش دمای سطح و عدم وجود شعله های آتش محل پخت و پز امن تری را ایجاد می کند که باعث می شود این هاب به ویژه در میان خانواده ها با فرزندان جوان و محبوب باشد. هاب القایی بکودارای ویژگی های ایمنی اضافی مانند سیستم ضد سرریزمی باشد، که به طور خودکار شعله را خاموش می کند و مانع ریختن ماییع روی پنل می شود.موش کنید.
   سازگاری محل پخت و پز: این نوع از هاب های بکو درارای Beko IndyFlex® و IndyFlex + ® می باشد که می تواند محل پخت پز را به صورت ترکیبی درآورد. این هاب 8 کویل مستقل دارد که هر یک به طور جداگانه و یا متصل به هم قابل کنترل و کارکرد هستند.
   صرفه جویی در انرژی و زمان : ااین نوع هاب کل گرما را از میز به قابلمه منتقل می کند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری نموده و در زمان نیز صرفه جویی می نماید.
   دیدن هاب: لیستی از مزایای استفاده از اجاق هاب القایی بدون دیدن آن از نزدیک امکان پذیر نمی باشد این هاب براق و دارای سطح ویتروسرامیک می باشد که هر آشپزخانه ای را جذاب می نماید.
   ظروف مناسب: حبرای این نوع هاب ها از وسایل خاصی می توان استفاده کرد. بدلیل میدان مغناطیسی روی هاب بهتر از قابلمه های مورد استفاده برای این نوع گاز از مواد مغناطیسی ساخته شده باشند مثلا یک لایه فلزی داشته باشند. برای امتحان وجود مواد مغناطیسی می توانید از آهنربا استفاده نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه هود را تمیز کنم؟

   هیچ کس از دست زدن به یک هود کثیف خوشحال نمی شود. بهترین راه برای داشتن یک هود تمیز کردن آن به طور منظم می باشد.
   فیلتر فلزی: برای تمیز کردن هود آن را خاموش نمایید و تمام قطعات جداشدنی را خارج کنید.. کتابچه راهنمای کاربر را در رابطه با محل و نحوه خارج کردن آن مطالعه نمایید. انواع مختلف هود انواع مختلفی از فیلتر دارد که یکسری نیاز به تمیز کردن و سری دیگر نیاز به تعویض دارند. ، اگر هود شما به یک دودکش متصل است دارای فیلتر فلزی قابل تمیز کردن استو با یک پارچه نرم قابل تمیز شدن می باشد. شما می توانید یکبار در ماه فیلتر را تمیز و دوباره جا گذاری نمایید.
   فیلتر کربنی: اگر هود شما به دود کش متصل نمی باشد بنابراین دارای فیلتر کربنی می باشد و این فیلترها یکبار مصرف می باشند و باید تعویض شوند. دستور العمل کتابچه راهنما را بخوانید و نحوه خارج کردن فیلتر قدیمی و جایگزین کردن فیلتر جدید را مطالعه نمایید. تعویض فیلتر کربنی هر 6 ماه صورت می گیرد. در صورت استفاده مداوم و پخت غذاهای سرخ کردنی هر 3 تا 4 ماه فیلتر تعویض شود.
   تمیز کردن داخل: هنگامی که فیلتر را خارج می کنید محفظه داخلی را نیز تمیز نمایید. گرد و غبار این محفظه ممکن است به داخل هود منتقل شود. با یک پارچه مرطوب دیواره های تمیز نمایید. می توانید با صابون هم بشوییید ولی قبل از بستن مجدد فیلتر این محفظه را خشک نمایید.
   تمیز کردن بیرون: اکثر هود ها دارای سطوح فولاد ضد زنگ هستند. از مواد شوینده مناسب و یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن استفاده نمایید.از استفاده وسایل خشن برای پاک کردن بر روی این سطح اجتناب نمایید. پس از پاک کردن با دستمال کاملا سطوح را خشک نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • آیا هود من دارای فیلتر کربنی می باشد اگر دارد چند وقت یکبار باید تمیز شود؟

   همه هود های پخت و پز فیلتر کربندارند. اگر هود شما به یک دودکش متصلاست در این صورت فیلتر فلزی دارد که قابل تمیز کردن است. اگر به دود کش متصل نباشد فیلتر کربنی دارد و این فیلتر یکبار مصرف است با مراجعه به دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر حوه خارج کردن فیلتر قدیمی و جایگزین کردن فیلتر جدید را مطالعه نمایید. تعویض فیلتر کربنی هر 6 ماه صورت می گیرد. در صورت استفاده مداوم و پخت غذاهای سرخ کردنی هر 3 تا 4 ماه فیلتر تعویض شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • هود من هوا را خارج نمی کند و ظرفیت آن افزایش نمی یابد مشکل از کجاست و چگونه حل می شود؟

   اگر شما فکر می کنید که هود شما هوا را خارج نمی کند ممکن است توانایی یا محل آن مشکل داشته باشد.
   ظرفیت هود: ظرفیت هود شما باید متناسب با حجم آشپزخانه شما باشد. در زمان خرید از متراژ آشپزخانه خود اطمینان حاصل نمایید و قبل از خرید پرسشنامه انتخاب محصول را پر نمایید تا بدانید که کدام هود مناسب آشپزخانه شماست. بعد محصول مورد نظر را انتخاب نمایید.
   محل قرار گیری: برای عملکرد بهتر هود باید در ارتفاع صحیح در بالای هاب قرار گیرد. این بر اساس اندازه آشپزخانه و هاب شما متفاوت باشد. برای بیشتر هودها توصیه می شود که در 65 سانتی بالای هاب نصب شوند. اگر بلندتر از این ارتفاع نصب شود در این صورت هود شما درست هوا را خارج نخواهد کرد.
   اگر شما فکر می کنم مکش هود در طول زمان کاهش یافته، اولین فیلتر هود و اتصالات تهویه را چک نمایید.
   فیلتر فلزی: برای تمیز کردن هود آن را خاموش نمایید و تمام قطعات جداشدنی را خارج کنید.. کتابچه راهنمای کاربر را در رابطه با محل و نحوه خارج کردن آن مطالعه نمایید. انواع مختلف هود انواع مختلفی از فیلتر دارد که یکسری نیاز به تمیز کردن و سری دیگر نیاز به تعویض دارند. ، اگر هود شما به یک دودکش متصل است دارای فیلتر فلزی قابل تمیز کردن استو با یک پارچه نرم قابل تمیز شدن می باشد. شما می توانید یکبار در ماه فیلتر را تمیز و دوباره جا گذاری نمایید.
   فیلتر کربنی: اگر هود شما به دود کش متصل نمی باشد بنابراین دارای فیلتر کربنی می باشد و این فیلترها یکبار مصرف می باشند و باید تعویض شوند. دستور العمل کتابچه راهنما را بخوانید و نحوه خارج کردن فیلتر قدیمی و جایگزین کردن فیلتر جدید را مطالعه نمایید. تعویض فیلتر کربنی هر 6 ماه صورت می گیرد. در صورت استفاده مداوم و پخت غذاهای سرخ کردنی هر 3 تا 4 ماه فیلتر تعویض شود.
   داخل: اگر هود برای یک مدت طولانی، تمیز نگرددو گرد و غبار و چربی ممکن است از طریق فیلتر نشت و راه خودشان را به سمت فن هود باز کند. امکان مکش اجسام خارجی به داخل هود ممکن نمی باشد ولی باز هم چک نمایید. دیواره های داخلی را با پارچه مرطوب خوب تمیز نمایید می توانید از صابون و مواد شوینده غیر سابنده استفاده کنید ولی پس از آن کاملا محیط و سطوح را خشک نمایید.
   اتصال دودکش: جریان هوا به داخل هود ممکن است توسط شیی مسدود شود در این حالت از یک تکنسین حرفه ای کمک بخواهید.
   موتور: در صورتی که هیچ یک از موارد بالا نباششد مشکل موتور می باشد که باید توسط تکنسین حرفه ای تعمیر شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • فر من در زمان کار کردن دود می کند آیا جای نگرانی هست؟

   خاکستر دود کردن اجاق خیلی غیر معمول نمی باشد در زیر تعدادی از دلایل آن را ملاحظه نمایید.
   بقایای تولید: بعضی از قسمت های اجاق در زمان تولید ممکن است پوشش داشته باشند که زمان استفاده اولین بار این مواد سوخته و ایجاد دود می نماید.
   روغن ریخته شده روی اجاق:چربی های ریخته شده از قابلمه بر روی اجاق و تجمع آنها به مرور سوخته و ایجاد دود می نماید.
   باقی مانده مواد شوینده و پاک کننده: دلیل عمده دیگر دود کردن اجاق در اثر سوختن مواد پا کننده باقی مانده بر روی فر می باشد.
   تمیز کردن: بهترین راه برای تمیز نگه داشتن اجاق تمیز کردن منظم آن می باشد. اگر برای مدت طولانی اجاق خود را تمیز نکنید چربیها و مواد و ذرات غذا باقی مانده و جمع می شوند و لایه های ضخیمی را ایجاد می کنند که تمیز کردن آنها سخت می باشد. از مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن استفاده کرده سپس با پارچه مرطوب تمیز نموده و سطح را خشک نمایید. سپس اجاق خود را برای نیم ساعت روشن نمایید تا کلیه مواد باقی مانده سوخته و همه چیز خشک شود.
   تمیز کننده پیرولتیک: بسیاری از اجاق های بکو از ویژگی های تمیز کننده خودکار پیرولیتیک برخوردار می باشند که دمای اجاق را تا 500 درجه بالا می برد و تمام بقایای مواد کثیف را می سوزاند و خاکستر می نماید. سپس شما می توانید خاکستر را در قسمت پایین جمع آوری نموده و تمیز کنید در این حالت نیاز به مواد شوینده و تمیز کننده وجود ندارد.
   پنل های کاتالیتیک: تمام اجاق های بکو Beko نیز دارای پنل های کاتالتیک در پشت و سمت دیوارها می باشند که چربی را جذب می نمایند و نیازی به تمیز کردن با مواد شیمایی نخواهد بود. ک اگر تمیز کردن کمک نمی کند و دود بسیار سنگین است، دستگاه خود را خاموش بلافاصله از یک تکنسین حرفه ای درخواست کمک نمایید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • چگونه می توانم از تهویه مناسب هود خود اطمینان حاصل نمایم؟

   تهویه هود به متراژ آشپزخانه شما و محل قرار گیری آن دارد.
   ظرفیت هود: ظرفیت هود شما باید متناسب با حجم آشپزخانه شما باشد. در زمان خرید از متراژ آشپزخانه خود اطمینان حاصل نمایید و قبل از خرید پرسشنامه انتخاب محصول را پر نمایید تا بدانید که کدام هود مناسب آشپزخانه شماست. بعد محصول مورد نظر را انتخاب نمایید.
   محل قرار گیری: برای عملکرد بهتر هود باید در ارتفاع صحیح در بالای هاب قرار گیرد. این بر اساس اندازه آشپزخانه و هاب شما متفاوت باشد. برای بیشتر هودها توصیه می شود که در 65 سانتی بالای هاب نصب شوند. اگر بلندتر از این ارتفاع نصب شود در این صورت هود شما درست هوا را خارج نخواهد کرد.
   اگر شما فکر می کنم مکش هود در طول زمان کاهش یافته، اولین فیلتر هود و اتصالات تهویه را چک نمایید.
   فیلتر فلزی: برای تمیز کردن هود آن را خاموش نمایید و تمام قطعات جداشدنی را خارج کنید.. کتابچه راهنمای کاربر را در رابطه با محل و نحوه خارج کردن آن مطالعه نمایید. انواع مختلف هود انواع مختلفی از فیلتر دارد که یکسری نیاز به تمیز کردن و سری دیگر نیاز به تعویض دارند. ، اگر هود شما به یک دودکش متصل است دارای فیلتر فلزی قابل تمیز کردن استو با یک پارچه نرم قابل تمیز شدن می باشد. شما می توانید یکبار در ماه فیلتر را تمیز و دوباره جا گذاری نمایید.
   فیلتر کربنی: اگر هود شما به دود کش متصل نمی باشد بنابراین دارای فیلتر کربنی می باشد و این فیلترها یکبار مصرف می باشند و باید تعویض شوند. دستور العمل کتابچه راهنما را بخوانید و نحوه خارج کردن فیلتر قدیمی و جایگزین کردن فیلتر جدید را مطالعه نمایید. تعویض فیلتر کربنی هر 6 ماه صورت می گیرد. در صورت استفاده مداوم و پخت غذاهای سرخ کردنی هر 3 تا 4 ماه فیلتر تعویض شود.
   داخل: اگر هود برای یک مدت طولانی، تمیز نگرددو گرد و غبار و چربی ممکن است از طریق فیلتر نشت و راه خودشان را به سمت فن هود باز کند. امکان مکش اجسام خارجی به داخل هود ممکن نمی باشد ولی باز هم چک نمایید. دیواره های داخلی را با پارچه مرطوب خوب تمیز نمایید می توانید از صابون و مواد شوینده غیر سابنده استفاده کنید ولی پس از آن کاملا محیط و سطوح را خشک نمایید.
   اتصال دودکش: جریان هوا به داخل هود ممکن است توسط شیی مسدود شود در این حالت از یک تکنسین حرفه ای کمک بخواهید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • مزیتهای هاب های الکترونیکی چیست؟

   هاب های الکتریکی در مقایسه با فر گازی کاربردی تر و استفاده از آنها آسان تر می باشندد.ایمنی هاب های الکتریکی بیشتر از گازی است.
   تمیز کننده پیرولتیک: بسیاری از اجاق های بکو از ویژگی های تمیز کننده خودکار پیرولیتیک برخوردار می باشند که دمای اجاق را تا 500 درجه بالا می برد و تمام بقایای مواد کثیف را می سوزاند و خاکستر می نماید. سپس شما می توانید خاکستر را در قسمت پایین جمع آوری نموده و تمیز کنید در این حالت نیاز به مواد شوینده و تمیز کننده وجود ندارد.
   پنل های کاتالیتیک: تمام اجاق های بکو Beko نیز دارای پنل های کاتالتیک در پشت و سمت دیوارها می باشند که چربی را جذب می نمایند و نیازی به تمیز کردن با مواد شیمایی نخواهد بود. ک اگر تمیز کردن کمک نمی کند و دود بسیار سنگین است، دستگاه خود را خاموش بلافاصله از یک تکنسین حرفه ای درخواست کمک نمایید.
   پخت و پز با دقت بیشتر: از آنجا که دمای پخت و پز الکترونیکی تنظیم شده است، هاب های الکتریکی درجه حرارات بالاتری دارند و پخت بهتر صورت می گیرد. و حرارات کاملا پخش م شود.
   تکنولوژی Surf®: تکنولوژی Surf® بکو دمای پخت یکنواخت در سراسر فر را فراهم می آورد. هوا باز طریق سوراخ هایی در دیواره های جانبی و فن روی دیوار پشتی دمیده می شود و ازنتایج پخت و پز در هر زمان مطمئن شوید.
   پخت و پز پیشرفته: هاب های الکتریکی بسیاری از تنظیمات مختلف پخت و پز را دارند که گازهای ندارند مانند یخ زدایی، گرم نگه داشتن، پخت چند منظوره و آرام پز
   تقسیم و Cook®: بسیاری از هاب های الکتریکی بکو با داشتن فناوری پخت چند منظوره این امکان را به شما می دهند که در دو طبقه دو مدل غذای متفاوت در دو دما پخته شود.بدون اینکه طعم و بوی یکیدیگر را بگیرند.
   عملکرد تقویت کننده: بسیاری از فرهای برقی بکو نیز از ویژگی های یک تقویت کننده برخورداند که دارای عملکرد پیش گرمایش بوده و تا حد زیادی زمان پخت و پز را کاهش می دهد ایمنی: هاب های الکترونیکی ایمنتر می باشند. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • تفاوت بین تمیز کننده پیرولیتیک و پنل های کاتالیتیک چیست؟

   پنل های کاتالتیک در مدلهای خاصی از فر برنامه خود تمیز کننده دارند
   پنل های کاتالتیک این پنل ها مواد چربی را در دیواره ها جذب می نماینددر نتیجه تمیز کردن این گاز ها بسیار آسان می باشد.
   تمیز کننده پیرولتیک: بسیاری از اجاق های بکو از ویژگی های تمیز کننده خودکار پیرولیتیک برخوردار می باشند که دمای اجاق را تا 500 درجه بالا می برد و تمام بقایای مواد کثیف را می سوزاند و خاکستر می نماید. سپس شما می توانید خاکستر را در قسمت پایین جمع آوری نموده و تمیز کنید در این حالت نیاز به مواد شوینده و تمیز کننده وجود ندارد.
   تمیز کننده پیرولتیک سازگار با محیط زیست : بسیاری از اجاق های بکو با فناوری تمیز کننده پیرولتیک سازگار با محیط زیست پبوده و باعث کاهش زمان و انرژی مورد نیاز می شود. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • جرقه هاب من کار نمی کندمشکل چیست و چگونه حل می شود؟

   سایع ترین دلایل جرقه نزدن هاب طبق موارد زیر می باشد:
   اتصال برق: اگر دکمه احتراق را فشار می دهید اما صدای جرقه معمولی نمی شنوید، مشکل برق وجود دارد.اگر اتصال قطع شده است تنظیمات لازم را انجام دهید.
   مشکلات گاز: اگر صدای جرقهرا می شنوید ولی از احتراق مشعل خبر نیست در این صورت مشکل گاز وجود دارد. لطفا خروجی گاز را کنتررل نمایید.
   نازل های مسدود شده سیستم جرقه زنی : هاب گاز شما ممکن است در اثر ریختن مواد غذایی بر روی آن منافذ جرقه زنی مسدود شده باشد و یا اینکه مطوب شده باشند ابتدا این منافذ را تمیز نمایید و اطمینان حاصل کنید که مسدود نمی باشند..
   نازل های شکسته شده سیستم جرقه زنی خم شده : گاهی بخش جرقه زنی در اثر برخورد قابلمه های بزرگ شکسته شوند لطفا این موارد را کنترل نمایید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. اگر هیچ کدام از موارد بالا نبود با تکنسین حرفه ای تماس حاصل نمایید تا مشکل را حل نماید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شعله اجاق گاز ضعیف می باشد مشکل چیست و چگونه حل می شود؟

   دلایل ضعیف بودن شعله گاز :
   پورت مسدود و یا مرطوب: اول، پورت مشعل که از آن گاز آزاد می شود کنترل نمایید ممکن است توسط مواد غذایی ریخته شده و یا رطوبت مسدود شده باشد. ادر صورت روشن بودن شلعه آن را خاموش و پس از سرد شدن آن را تمیز نمایید.
   وضعیت شعله ها و پوشش آنها : از درست قرار گرفتن بخش شعله و درپوش آن اطمینان حاصل نمایید.
   گردش هوا: شعله های آتش در صورت قرار گرفتن در جریان هوا سو سو می زنند و خامشو می شوند. از این مورد اطمینان حاصل نمایید تا در جریان هوا قرار نگیرند.
   فشار از منبع گاز: هابی که با گاز طبیعی کار می کنند متفاوت از هاب است که با سیلندر گاز کار می کنند به دلیل اینکه این دو منبع جداگانه دارند و فشار آنها متفاوت می باشد.
   اگر هیچ کدام از موارد بالا نبود با تکنسین حرفه ای تماس حاصل نمایید تا مشکل را حل نماید. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال هود در کجای دستگاه درج شده است؟

   هر هود بکو دارای یک شماره سریال منحصر به فرد. این است که در قسمت زیرین دستگاه خود را واقع شده است. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال فر درکجای دستگاه درج شده است؟

   هر فر بکو دارای یک شماره سریال انحصاری می باشد که در قاب داخل فر، نزدیک به کف فر واقع شده است. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

  • شماره سریال هاب در کجای دستگاه درج شده است؟

   هر هاب بکو دارای یک شماره سریال انحصاری می باشد که در پایین دستگاه واقع شده است. پاسخ مفید بود؟ بلهخیر

    1/4  4 
    1/4  4